Informacja o realizacji

Ogród pełen kwiatów, barw i zapachów z bogatym doborem roślin oraz miejscem dla każdego z domowników. Tak można określić jednym zdaniem efekt pracy naszych architektów krajobrazu oraz ekipy wykonawczej.

Najważniejszą częścią ogrodu jest strefa rekreacyjna oraz użytkowa. Znajduje się tam duża altana z wyznaczonym obok miejscem na grilla, plac zabaw dla dzieci oraz trampolina, z której korzystają wszyscy domownicy i goście. Duża powierzchnia trawnika pozwala na beztroskie zabawy lub leżakowanie. Pani domu ceni zdrowy tryb życia, którego świeża i pozbawiona chemii żywność to podstawa, dlatego w ogrodzie nie mogło zabraknąć miejsca na warzywnik i zielnik. Nasadzone drzewa i krzewy owocowe podkreślają ekologiczną stronę ogrodu i zapewniają wiele smakołyków.

Część reprezentacyjna charakteryzuje się klasycznym doborem roślin. Pojawiają się kępy dorodnych różaneczników a kuliste korony drzew oraz rośliny iglaste chronią od spojrzeń przechodniów. Dywan usłany z turzyc zdobić będzie wejście do ogrodu od frontu. Pojawiają się również elementy małej architektury w postaci wspomnianej altany, domku narzędziowego oraz drewnianej kratki na pnącza, ta osłania taras od wiatru i widoku z ulicy, a w niedalekiej przyszłości porośnięta będzie bluszczem oraz białymi różami pnącymi. Taki dobór gatunkowy nadaje elegancji oraz spełnia funkcję osłony przez cały rok.

Teren inwestycji znajduje się w niedalekiej okolicy Wrocławia, gdzie nie brakuje  naturalnych, malowniczych krajobrazów. Bliskie sąsiedztwo liściastego lasu oraz rosnące na działce od lat wysokie brzozy dodatkowo podnoszą jakość odczuwalnego kontaktu z przyrodą. Dbając o to, by nasza inwestycja dobrze współgrała z otaczającym go terenem naturalnym, podczas zakładania ogrodu wykorzystane zostały znalezione w pobliżu otoczaki różnej wielkości, od wielkich głazów po mniejsze okazy. W ten sposób wkomponowane w układ nasadzeń kamienie jeszcze bardziej podkreślają cały efekt. Nawiązaniem do materiału kamiennego jest grys „Biała Marianna”, którym wyściółkowane są wybrane rabaty, w większości te okalające dom. Kolorystyka grysu świetnie współgra z pastelową elewacją budynku oraz nadaje dodatkowe walory estetyczne.

[image-comparator left=”http://www.ogrodoweszalenstwo.pl/wp-content/uploads/2017/02/PO-1.jpg” right=”http://www.ogrodoweszalenstwo.pl/wp-content/uploads/2017/02/PRZED-1.jpg” width=”100%” classes=”hover”][/image-comparator]
[image-comparator left=”http://www.ogrodoweszalenstwo.pl/wp-content/uploads/2017/02/PO-2.jpg” right=”http://www.ogrodoweszalenstwo.pl/wp-content/uploads/2017/02/PRZED-2.jpg” width=”100%” classes=”hover”][/image-comparator]

Malownicze i swobodne kształty trawnika wykorzystane w dużym ogrodzie nadają mu krajobrazowy charakter. W tym przypadku wykonaliśmy trawnik z siewu. Przeplatająca się kora sosnowa z jasnym grysem marmurowym urozmaica powierzchnię rabat jednocześnie wyznaczając wyższe i niższe piętra roślin. Wszystkie rośliny mienią się kolorami kwitnąc od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Trawy ozdobne a wiele ich gatunków znajduje się w ogrodzie, dumnie prezentują się przez cały rok. Ich dodatkowym atutem jest delikatny wygląd oraz uspokajający szum, który wydają przy podmuchach wiatru. Fioletowe pola lawendy, żółte i bordowe plamy żurawek czy różowych wrzosów zapewniają barwne akcenty proporcjonalne do wielkości terenu.

Jak zwykle założenie ogrodu dało nam wiele satysfakcji widząc zadowolenie właścicieli z budowanego na ich oczach własnego, wymarzonego ogrodu.